Merhaba!

Lütfen Hesabınıza Giriş Yapınız

Ödül Töreni

Genç Mucitler “Sen Yeter Ki Yap” Projesi Kapsamında Ödülleriyle Buluştu

TÜMOSAN’ın geleceğin mucitlerini keşfetmek ve gençlerin hayallerini destelemek için gerçekleştirdiği “Sen Yeter Ki Yap” Projesi’nin ödül töreni gerçekleşti. Bilim ve teknoloji yarışmasında; eğitici teknolojiler, enerji ve çevre, engelsiz yaşam, evrensel teknoloji, gıda ve tarım ve robotik olmak üzere toplamda 6 kategoride 16 proje ödül sahibi oldu.

Geleceğin Bilim İnsanları Ödüllendirildi

“Sen Yeter Ki Yap” yarışması ile bir proje hayali kurmak, bu projeyi geliştirmek ve nihayetinde sunmak gibi bilimsel süreçlerin önemli kısımlarını adımlayan genç mucitler belki de gelecekte dünyamıza katkı sağlayacakları büyük eserlerinin birer provasını gerçekleştirdi. Gelecek adına umudumuzu yeşerten gençler, hayallerinin karşılığı olarak ödülleriyle buluştular.

Yarışma; eğitici teknolojiler, enerji ve çevre, engelsiz yaşam, evrensel teknoloji, gıda ve tarım ile robotik kategorilerinde düzenlenirken, seçici kurul sektörel deneyime sahip isimlerden oluşturuldu. İşte ödül verilen kategoriler ve kazanan genç isimler:

Eğitici Teknolojiler Kategorisi

Zehra Pınar Eligül, “Eğitici Pilmatik”;
Cansu Özülkü, “Hücreleri ve Organelleri Öğreniyorum;
Çınar Efe Bozkur, “Kitaptan Dijitale”.

Enerji ve Çevre Kategorisi

Rüzgar Açıkbaşlar, “Fiş Almıyorum Ülkemi Yeşillendiriyorum”;
Rana Şenel, “Epoksi Paneller”;
Kübra Acar, “Sınıflar Artık Daha Temiz Daha Sağlıklı”.

Engelsiz Yaşam Kategorisi

Sudem Çimentepe, “Boyun Altı Hiçbir Uzvunu Kullanamayan Engelli Kardeşlerimiz İçin Engelli Aracı”;
Nurullah Salih Coş, “Engelleri Aşan Rampalı Sandalye”;
Uygar Yağız Kendirci, “Gözüm-Kulağım: Engelsiz Haritam”.

Evrensel Teknoloji Kategorisi

Ozan Efe Çavuş, “Evleri Koru Hayatları Kurtar”;
Egemen Bayrakçı, “Akıllı Viraj Sistemi”;
Hasan Derin, “Kaza Geliyorum Der”.

Gıda ve Tarım Kategorisi

Rümeysa Şancı, “Erkek Civcivler Atık Değildir”;
Ekin Güngör, “Bitki Danışmanı”;
Mahmut Cengiz, “Gıdalarda Bozulmayı Önleyici Akıllı Kapak Sistemi”.

Robotik Kategorisi

Ege Norcu, “Robyan”.

Tören sırasında konuşma yapan TÜMOSAN Genel Müdürü Halim TOSUN “Bugün burada parlak fikirlerini bizlerle paylaşarak, faydalı bir rekabete girişen gençlerin bilimi sadece ve sadece insanlık yararına üretmek ve teknolojiyi insanlık yararına geliştirmek istediğini çok net bir şekilde görüyoruz. Bizim medeniyetimize yakışan da siz sevgili gençlerden beklediğimiz duruş da budur. Biz gençlerimize inanıyoruz. Gençlerimizin elde ettiği bu muazzam başarılar, geleceğimizin ne kadar umut vaat ettiğini bizlere bir kez daha gösteriyor. Yeteneklerini ve azimlerini öne çıkaran öğrencilerimizi en içten duygularımla tebrik ediyorum. Bu başarıların arkasında olan değerli ailelere de özel bir teşekkür iletmek isterim. Sizin sevgi dolu rehberliğiniz ve destekleriniz gençlerimizin bu zirveye ulaşmalarına yardımcı oldu. Sadece bir bireyin değil, bir ailenin ve toplumun başarısı olarak gördüğüm bu anlamlı süreçte sizin payınız büyük. Öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmak, onları doğru yönlendirmek ve onlara ilham vermek adına sergiledikleri özverili çaba için saygıdeğer öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlerimiz bu başarılarla sadece kendi potansiyellerini değil, aynı zamanda ülkemizin geleceğini de parlak kılıyorlar. Onlara güveniyor ve ülkemizi daha yüksek noktalara taşıyacaklarına olan inancımı bir kez daha vurguluyor, gelecek başarılarında gençlerimizin yanında olduğumuzu bilmelerini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Sorularınız mı var?

Bize Ulaşın

İletişim

Maltepe Mah. Londra Asfaltı Cad. No:28/1 Topkapı
Zeytinburnu / İSTANBUL
Telefon : +90 212 468 19 00
E-posta : senyeterkiyap@tumosan.com.tr